REZERVASYON

Ali Ocakbaşı Gümüşsuyu Açıldı

21 Ara 2016

Ocakbaşının en yenisi Gümüşsuyu’nda…

“ALİ OCAKBAŞI” Lezzet Noktalarına Gümüşsuyu’nu Ekledi…

 

Geleneksel ocakbaşı kültürünü değiştirmeden, modern tarzı ve sunumuyla çok sevilen “Ali Ocakbaşı”, geleneksel lezzetlerden oluşan özenli menüsünü Gümüşsuyu’na taşıdı. 
Karaköy’de başlayan serüvenini Amsterdam ile uluslararası alana taşıyan “Ali Ocakbaşı”, şimdilerde eşsiz boğaz manzarasına hakim yeni adresi ile yeme–içme severleri Gümüşsuyu’na davet ediyor.  
İstanbul’un kültürel mirasının tam ortasında yer alan tarihi Ayaz Paşa’dan Boğaza bakan Ali Ocakbaşı Gümüşsuyu, konumu ve eşsiz boğaz manzaralı terası ile misafirlerine lezzet ve sohbet dolu ocakbaşı keyfi yaşatıyor.    
Açıldığı günden bu yana kullanılan ürünlerin günlük ve taze seçimine sadık kalınması Ali Ocakbaşı mutfağının en önemli özelliği.. 
Etlerin,  özenle seçildiği Ali Ocakbaşı’nın menüsü, Doğu Akdeniz ve belirli oranda Batı Güneydoğu Anadolu lezzetlerinden oluşuyor. Et ve kebapları lezzetlendiren baharatlar ve ürünler ise Gaziantep, Adana ve farklı yörelerden temin ediliyor. 
 
Ali Ocakbaşı’nın menüsünden…
Ali Ocakbaşı’nın menüsünde çok çeşitli başlangıçlar, “Abagannuş”, “Muhammara”, “Çiğköfte”, “Ali Salata”, “Ezme” meze çeşitleri, tepsi içinde sunulan tabaklar, masaya geldiği anda mutlaka paylaşılıyor. Taş fırından sofraya gelen Lahmacun ve Pideler ise iştahları açıyor. Türk mutfağının klasiklerinden zırhla elde çekilen özel et karışımından sipariş ile özel olarak hazırlanıp sıcak tandır lavaşla servis edilen Ali Kebab; kuzu kafesten hazırlanıp, baharatlar ile tatlandırılarak pişirilen dövülmemiş pirzola eti menünün klasiklerinden… Çöp Şiş, Fıstıklı Kebap, Ali nazik, Küşneme, Şaşlık ise siparişi en çok verilen diğer lezzetler arasında bulunuyor. Menüde, et sevmeyenler içinde özel mezeler ve doyurucu salatalar mevcut. Tatlılarda ise; Taş fırında pişirilen katmer”,  “Peynirli irmik tatlısı” ise favori lezzetler arasında yer alıyor. 
 
Dekorasyonu… 
Gümüşsuyu, menüsü ile olduğu kadar boğaz manzaralı terası ve modern dekorasyonu ile de dikkat çekiyor. Mekanın modern, aynı zamanda Ocakbaşı esintileri taşıyan mimarisinde samimi, göz yormayan sade ve rahat bir anlayış benimseniyor.  Mekana kapıdan girdiğiniz anda modern bir şekilde tuğla duvarlar ile örülü leziz tatlar çıkaran Taş Fırın ise Ocakbaşı kültürüne modern bir yorum katıyor. 
Amsterdam’dan sonra Viyana ve Londra’da açılacak zincir şubeleri ile Ali Ocakbaşı, tarihi kültürün başkentlerinde, kebap yemeyi seven lezzet tutkunlarını buluşturmaya devam ediyor…
 
Hakkında: 
Ali Ocakbaşı, 2013  yılında Volkan ve  Okan  Akkaş kardeşler tarafından, binlerce yıllık zengin, eşsiz ve lezzetli Anadolu’nun  et   kültürüne  vizyoner bir  yaklaşım getirmek amacıyla kurulmuştur. Akkaş kardeşler, Ali  Ocakbaşı ile,  modern ocakbaşı kültürünü tanıtmak ve sürdürmek amacıyla bugün Karaköy, Amsterdam, Gümüşsuyu ve Viyana’da servis vermekte, yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarını sürdürmektedir.
 

Ayrıntılı bilgi için: 

Rezervasyon numarası: 0212 293 67 32 / 60
Mutfak: Var
Mutfak Şefi: Var
Kapasite: … 
Çalışma günleri: Hafta içi – Haftasonu 
Çalışma saatleri: 9:00 – 23:00
Öğün seçenekleri: Öğle - Akşam
Kredi Kartı: Geçerli
Sigara: İçilebilir
Otopark: Mevcut
Rezervasyon: Cuma – Cumartesi gerekli
İşletmeci: 
Salon şefi: 
İşletme Sahibi:
Şirket Ortakları: 
Adres: İnönü cad. No: 22/1 Gümüşsuyu - Beyoğlu