REZERVASYON


Hakkımızda

Ocakbaşı deneyimini farklı bir anlayışla yeniden tasarlayan Ali Ocakbaşı, İstanbul’un en güzel lokasyonlarında yeni nesil bir ocakbaşı ve kebap keyfi yaşatmayı hedefliyor. Yerel malzemenin ve mevsimselliğin önemini bilerek, bölgelerin lezzetlerini orijinal reçeteler ve modern sunumlar ile hazırlıyor. Sadece ocakbaşı ile değil, odun ateşi fırınları ile de lezzetleri en doğal aromalarıyla misafirlerine sunuyor. Sürdürülebilirliği odağına alan restoran, aile besi çiftlikleri ile çalışıp coğrafi işaretli endemik hayvan türlerimizin sürdürülebilirliği için destek olurken, markasının karbon ayak izi kadar her sene ülkemize ağaç kazandırıyor. Lezzetin en iyisinin, deneyimin en keyiflisinin peşinde olan Ali Ocakbaşı; geniş menüsü, tecrübeli ekibi ve şehrin keyfini çıkartacağınız Gümüşsuyu, Kuruçeşme, Karaköy ve Suadiye’de yer alan şubeleriyle, günün her anını keyifle geçirmek için misafirlerini bekliyor.

Vizyonumuz & Misyonumuz

Ah güzel İstanbul… Yoğun bir iş günü, türlü zorluklar ve zar zor yetiştiğimiz bir vapur. Kafamızı kaldırıp denize baktığımızda gelen rahatlama ve ağzımızdan çıkan o sözler: Ah güzel İstanbul! Bu şehrin kaosu, karmaşası ve tüm zorlukları boğaza karşı bir nefesle yok oluveriyor. Hele bir de önünüzde mükellef bir sofra varsa, tüm sorunlar unutuluyor.
Ali Ocakbaşı olarak ilhamımızı İstanbul’dan alıyoruz. İstanbul’un tarihi manzaralı lokasyonlarındaki şubelerimizle İstanbul dokusunu, ülkemizin geleneksel değerlerinin bir parçası olan ocakbaşı ve kebap deneyimiyle bir araya getiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki İstanbul, en önemli eşlikçimiz, soframızın baş köşesinde oturması gereken misafirimiz.
Lezzetin en iyisinin, deneyimin en keyiflisinin peşindeyiz. En önemli değerlerimiz olan malzeme kalitesi ve mevsimselliği, bölgelerin lezzetlerini, orijinal reçeteler ve modern sunumlarla benzersiz bir deneyime dönüştürüyoruz. Ocakbaşı lezzetlerimizi, odun ateşi fırınlarımız ile lezzetleri en doğal aromalarla destekliyoruz.
Yerel malzemenin ve mevsimselliğin yansıdığı menümüz ile misafirlerimize restoran deneyiminden öte, sürdürülebilir bir deneyimin parçası olmanın keyfini sunuyoruz. Duyarlıyız, dünyadan aldığımızı geri vermeye odaklıyoruz. Markamızın karbon ayak izi kadar her sene ülkemize ağaç kazandırıyoruz. Aile besi çiftlikleri ile çalışıp coğrafi işaretli endemik hayvan türlerimizin sürdürülebilirliği için destek oluyoruz. İstanbul yeme içme kültüründe yer alan sakatat lezzetleri ile atıksız bir mutfak yönetimi gerçekleştiriyoruz.
Geniş menümüz, tecrübeli ekibimiz ve şehrin keyfini çıkartacağınız bölgelerinde yer alan şubelerimizle, günün her anını keyifle geçirmeniz için sizleri İstanbul’la bir randevuya davet ediyoruz.